English     Deutsch

 

Poslední aktualizace

11.07.2018

 

 

 

 

 

 

 

 O nás

 

 

Chovatelskou stanici "ze Zlaté Jalny" založila moje babička Jarmila Křečková již v roce 1952.  

 

Od začátku až do konce (září 2006) se věnovala chovu dlouhosrstých kolií. Stala se opravdovou psí legendou. Zlatou Jalnou prošlo mnoho úspěšných vítězů, šampiónů a interšampiónů, mnoho importů, ale hlavně mnoho psích milovaných duší. Bylo v ní odchováno 554 štěňátek kolií ve 108 vrzích. Babička u kolií 5-krát otočila abecedu.

 

  Landings of Ladypark 1960

 

V roce 1993 okouzlilo babičku malinké bílé plemeno - Bichon Frisé. Dovezla z Holandska krásný páreček Romy a White Princ von Trajanus. Dala tak základ nové linii bišonků v ČR. Bišonci ze Zlaté Jalny a jejich potomci slavili a dodnes slaví nebývalé výstavní úspěchy. Ve Zlaté Jalně bylo odchováno přesně 100 štěňátek bišonků. Babička ty malé bílé kuličky milovala a sdílela s nimi vše až do posledního dne. Obětovala se tomuto plemeni dokonce natolik, že neváhala o něm napsat i knihu.

 

A zde jsou odkazy na články, které v průběhu babiččina života vyšly v kynologickém tisku:

Pes přítel člověka 1/1971, Pes přítel člověka 9/1976, Pes přítel člověka 12/1977,

Pes přítel člověka 9/1993, Svět psů 3/2006

tuto knihu babička vydala v roce     

 2002 - nakladatelství Plot           

Byla to výjimečná chovatelka, ale hlavně skvělá babička...

 

Jarmila Křečková a Landings of Ladypark v televizním pořadu Jana Wericha

Bohužel již dnes není mezi námi. Zde jsou poslední vzpomínky na ni, které vyšly

v kynologickém tisku: Svět psů, Pes přítel člověka, Magazin Collie&Sheltie a německá Collie Revue.

 

Jak jistě chápete, 54 - letá historie Zlaté Jalny se nedá shrnout do pár řádků. Naštěstí však veškerou historii mapuje původní - babiččina sekce stránek - Kolie a Bišonci.

 

 

Jarmila Křečková a Landings of Ladypark

v televizním pořadu Jana Wericha

 

Babiččiným přáním vždy bylo, aby Zlatá Jalna nezanikla. Naštěstí se ale asi pejskománie předává z generace na generaci, a tak jsem láskou k pejskům byla taktéž zasažena. Sama jsem se v podstatě "narodila ve Zlaté Jalně". Není tedy divu, že pejskové jsou moje všechno a život bez nich si nedovedu představit.

Záměrně jsem si však nikdy nezaložila vlastní chovatelskou stanici, abych "jednou" Zlatou Jalnu nemusela nechat zaniknout. Dle řádů FCI totiž každý může mít za svůj život pouze jednu chovatelskou stanici. A proto, pokud bych si za babiččina života založila svou, již nikdy bych nemohla Zlatou Jalnu převzít (tak, jak si to přála babička). A tak jsem svá první odchovaná štěňátka (šeltií) od počátku (ještě za babiččina života) zapisovala pod Zlatou Jalnu.

 

To „jednou“ (které jsem si nikdy v podstatě nepřipouštěla) bohužel 4.9.2006 nastalo, a tak od této chvíle Zlatá Jalna pokračuje dál pouze pod mým jménem a s plemenem Ruský toy.

 

A zde je malá vzpomínka na mého prvního pejska - mou milovanou šeltičku Fanynku.

 


       Naši rodinní kamarádi

 

A protože jsme celá rodina tak trochu pejskařsky pošahaná, a aby těch pejsků nebylo málo, máme ještě několik vipetích kamarádů, žijících u mé sestry Jany Křečkové - v chovatelské stanici Sunny Funny.

 

Sunny Funny Whippets